Zdrowie dla Płocka


Projekt “W naszej przestrzeni jest Moc” został sfinansowany w ramach programu “Zdrowie dla Płocka” FUNDACJI ORLEN. Realizacja projektu rozpoczęła się 1 sierpnia 2023 r., zakończenie 31 marca 2024 r. Dofinansowanie ze środków Fundacji Orlen wynosiło 20 000 zł. Głównym celem projektu było poszerzenie wiedzy społeczności szkolnej na temat zdrowia psychicznego, nabycie umiejętności radzenia sobie z problemami emocjonalnymi, aranżacja przestrzeni szkolnej w sposób przyjazny dzieciom z różnymi potrzebami. Pozyskane środki na realizację projektu zostały przeznaczone głównie na stworzenie w szkole: strefy relaksu (siedziska pufy, kanapa, fototapety), strefy gier korytarzowych (naklejki podłogowe i ścienne), pokoju wyciszeń, “ścian dobrych myśli” (naklejki motywujące – 12 pozytywnych zdań, 7 kroków do szczęścia, Kodeks ucznia, Zasady szkoły, 9 dobrych nawyków), zakup książek terapeutycznych, zakup pomocy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (skrzynka światła, gąsienice, eduspaghetti). W trakcie realizacji projektu zostały zrealizowane akcje: Tydzień Zdrowia Psychicznego, Dzień Tolerancji, Dzień Życzliwości i Pozdrowień, Dzień Praw Człowieka i Dziecka, Dzień Walki z Depresją, Muzyczne i Taneczne Przerwy.