Wycieczka do ZOO

zoo

We wtorek 17 maja 2022 r. nasza klasa -1C wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do ZOO w Płocku. Po przybyciu na miejsce zaopiekował się nami pan przewodnik. Zostaliśmy zaproszeni na pokazowe karmienie wybranych zwierząt. Mieliśmy wyjątkową okazję przekonać się co na śniadanie jada tapir malajski Keenam oraz czym od rana zajadają się dzioborożce i ary szafirowe. W akcji zobaczyliśmy też podwodnych drapieżców – rekiny, jak zajadały się kalmarami i śledziami. Osobiście  zaserwowaliśmy małe przekąski w postaci jabłek mieszkającym w ZOO słoniom. Odwiedziliśmy zagrody surykatek, zebr, pingwinów, żyraf, małp, kangurów małych kóz i wielu innych zwierząt. Mieliśmy okazję dotknąć węża i słuchaliśmy wielu ciekawych opowieści o dzikich mieszkańcach ogrodu zoologicznego. Na koniec naszej wycieczki poszliśmy na pyszne lody. Ze wspaniałymi wspomnieniami wróciliśmy do szkoły.

Zapraszamy do galerii wydarzenia – LINK.