Wycieczka do Torunia


Korzystając z pięknej pogody uczniowie z klas 5a, 5b i 8c udali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie niewidzialnej wystawy – uczniowie mogli spojrzeć na świat z perspektywy osób niewidomych oraz zrozumieć, z jakimi trudnościami mierzą się takie osoby. Rozmowy z przewodnikami i zwiedzanie niewidzialnej wystawy z pewnością pozostaną na długo w pamięci. Następnie  w towarzystwie Mistrza Artura zwiedziliśmy główne zabytki Torunia. Ciekawe opowieści przewodnika, strój i staropolski język towarzyszyły poznawaniu ciekawostek historycznych na temat Torunia. Nieodłącznym elementem zwiedzania Torunia są pierniki. Dzieci nie tylko poznały historię piernika, ale również samodzielnie wykonały swoje pierniczki. Wycieczka stała się okazją nie tylko wspólnej zabawy, ale również zdobywania wiedzy i nowych  umiejętności 🙂