Webinary dla rodziców i nauczycieli


18 MARCA (PONIEDZIAŁEK) GODZINA 1900 zapraszam na webinar

pt. „DOBRE RELACJE JAKO FUNDAMENT ZDROWIA PSYCHICZNEGO”.

Link do wydarzenia: https://fundacjadbamomojzasieg

Spotkanie poprowadzi Karolina Wysokińska-Zakrzewska Psycholog, logopeda. Pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdyni oraz Katedry Psychologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Zajmuje się diagnozą psychologiczną dzieci i młodzieży, psychoedukacją oraz profilaktyką zdrowia psychicznego, prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży, szkolenia dla nauczycieli i specjalistów szkolnych oraz prelekcje dla rodziców. Realizatorka rekomendowanych programów profilaktycznych „Przyjaciele Zippiego”, „Trzy koła”, „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” oraz “Tutoring szkolny-program pedagogiki dialogu”.

19 MARCA (WTOREK) GODZINA 1700 zapraszam na spotkanie

 z dr Maciejem Dębskim*, które organizowane jest przez NOWĄ ERĘ.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/event

W trakcie webinarium dowiemy się:

  • Co to są uzależnienia behawioralne?
  • Jak zachować równowagę życiową w świecie pełnym technologii?
  • Jak sprawić, aby nowe technologie były narzędziem wspierającym rozwój dziecka?
  • Jak budować alternatywy wobec otaczającego nas cyberświata?
  • Kiedy kształtują się wzory korzystania z mediów cyfrowych i jak na nie wpłynąć?
  • Jak wdrożyć 10 zasad higieny cyfrowej w codziennym życiu?
  • Jak rozszerzyć uważność rodzicielską na świat wirtualny?
  • Jak budować realne więzi z dzieckiem i efektywnie odpoczywać od technologii?

UWAGA!!! Po webinarium będzie można pobrać wyjątkowe materiały dla nauczycieli i rodziców opracowane przez Fundację „Dbam o Mój Z@sięg”!

*Webinarium poprowadzi dr Maciej Dębski – socjolog problemów społecznych, wykładowca akademicki, edukator społeczny, ekspert w realizacji badań naukowych, ekspert Najwyższej Izby Kontroli i Rzecznika Praw Obywatelskich, Fundator i Prezes fundacji „Dbam o Mój Z@sięg”; autor/współautor publikacji naukowych z zakresu problemów społecznych, dokumentów strategicznych, programów lokalnych i nowatorskich eksperymentów społecznych. Pomysłodawca badań pt. „Młodzi Cyfrowi”; „Granie na Ekranie” „Ocena jakości relacji szkolnych”; współtwórca badań pt. „Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”.

ZAPRASZAM

SZKOLNY KOORDYNATOR

Katarzyna Aleksandrowicz