Toaleta to nie śmietnik


Wodociągi Płockie prowadzą w płockich szkołach podstawowych kampanię edukacyjną pt. „Toaleta to nie śmietnik”.

Ma ona na celu uświadomienie młodzieży jak duży wpływ na prawidłowe działanie systemu kanalizacji mają nasze codzienne złe nawyki. W czasie zajęć można było się dowiedzieć, że wrzucanie do toalety w swoim domu resztek jedzenia, wacików, włosów ze szczotki albo leków to bardzo szkodliwe działania, które nie tylko źle wpływają na stan kanalizacji i powodują jej awarie. Przyczyniają się również do zanieczyszczania środowiska. Nasi uczniowie z pewnością wiele wynieśli ze spotkania i będą teraz z jeszcze większą świadomością segregować odpady, zamiast bez zastanowienia wrzucać śmieci do toalety.

Na zakończenie zajęć odwiedziła uczniów Wydra Lutra z którą młodzież mogła zrobić sobie zdjęcie.

Bardzo dziękujemy Wodociągom Płockim za przeprowadzenie fantastycznej prelekcji ekologicznej.