Opowieść wigilijna

Dnia 11.01.2023r. uczniowie klasy VIIIa  i VIIIb wybrali się do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego na spektakl pt. “Opowieść wigilijna” w reżyserii Rafała Sisickiego.

Przedstawienie ukazuje historię samotnego skąpca Scrooge’a, który każde Boże Narodzenie spędza w łóżku, wychodząc z założenia, że na święta nie warto marnować czasu ani pieniędzy.

Widzowie poznają skutki samotności spowodowanej egoizmem i chciwością.  Spektakl przypomina o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata i ludzi.

Przedstawienie zachwyciło wszystkich widzów. Historia  została przedstawiona niezwykle plastycznie. Uczniom podobała się nie tylko wspaniała gra aktorów, ale również scenografia, ciekawe rozwiązania wizualne, gra świateł oraz muzyka.

Zapraszamy do galerii wydarzenia – LINK.