Międzynarodowy Dzień Kropki


Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września.

Tego dnia uczniowie, nauczyciele na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię  i wspólnie się pobawić.

W naszej szkole najmłodsi uczniowie już od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się prezentacja filmu pt. „The Dot”, której autorem jest Peter Reynolds. Jest to historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Następnie uczniowie nauczyli się śpiewać skoczną piosenkę „Kropka”, a na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część zajęć – prace plastyczne inspirowane wyobraźnią naszych uczniów.  

Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!

Czasem wystarczy zacząć od kropki…

To był wspaniały dzień dla nas wszystkich! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć – LINK do galerii.