Mamy laureata konkursu matematycznego

omj

Uczeń naszej szkoły uzyskał tytuł Laureata XVI Olimpiady Matematycznej Juniorów!

Gratulacje!

Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych. Olimpiada Matematyczna Juniorów to jedyna olimpiada przedmiotowa z matematyki na poziomie szkoły podstawowej wpisana na listę Ministerstwa Edukacji Narodowej olimpiad uprawniających do przyjmowania laureatów i finalistów w pierwszej kolejności do szkół.

Do finałowych Zawodów III Stopnia Olimpiady awansowało 212 dzieci z całej Polski (z Płocka tylko Mateusz!).

Mateusz Pawlata uczeń klasy 7e uzyskał tytuł Laureata II stopnia Olimpiady Matematycznej Juniorów. Wobec bardzo wysokiego poziomu trudności olimpiady wynik uzyskany przez Mateusza jest szczególnym osiągnięciem.

Należy podkreślić, że jest to owoc wieloletniej i systematycznej pracy ucznia, przy wsparciu nauczyciela matematyki p. Anny Mękarskiej.

Więcej informacji na temat OMJ oraz szczegółowa lista laureatów są dostępne pod linkiem

https://omj.edu.pl/o-olimpiadzie

https://omj.edu.pl/laureacifinalisci-xvi