Laboratoria Przyszłości w SP nr 21 im . Fryderyka Chopina w Płocku

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w kwocie 214.500 złotych.

Na dzień 15 lutego 2022 środki wydane w ramach projektu to kwota 146.174,37 zł (68% środków)

W ramach programu doposażyliśmy pracownie:

1) Informatyczne: roboty do nauki robotyki, drukarki 3D wraz z laptopami, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, skaner 3D, długopisy 3D,

2) Techniczną: wyposażenie warsztatowe (stacje lutownicze, przyrżnie, imadła, wkrętarko-wiertarki akumulatorowe, szafy); sprzęt AGD (roboty, miksery, kuchnie elektryczne, blendery, maszyna do szycia, żelazka, opiekacze, zestaw garnków, zastawa stołowa, zestaw desek wraz z nożami, ramy tkackie,)

3) Przyrodnicze i matematyczne: Okulary VR (możliwość wykorzystana sprzętu na lekcjach biologii, geografii, fizyki, chemii i matematyki)

Ponadto zakupiliśmy również sprzęt: kamery i aparaty fotograficzne, gimbale, oprogramowanie do obróbki audio-video oraz zestaw kolumn wraz z mikserem i mikrofonami.