Godzina kodowania 2021 – aktualizacja

hour-of-code-logo

Trwa Tydzień Kodowania. Zapraszamy do zapoznania się z galerią wydarzenia – LINK.

Żyjemy w świecie pełnym technologii. I wiemy, że niezależnie od tego, który zawód wybiorą nasi uczniowie, ich szansa na sukces będzie coraz bardziej zależeć od rozumienia, jak działają technologie.

Pomiędzy 10 – 25 października, dziesięć procent uczniów z całego świata będzie świętowało Computer Science Education Week uczestnicząc w Godzinie Kodowania w swoich szkołach. To jest szansa dla każdego dziecka, aby poznało, jak działa otaczająca nas technologia.

Nasza szkoła  również będzie brała udział w tym przedsięwzięciu. Tegoroczna edycja CodeWeek będzie już dziewiątą. Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w trakcie której – wspólnie z innymi krajami Unii Europejskiej (i nie tylko!) – celebrujemy kreatywność, współpracę i udowadniamy, że programowanie jest dla wszystkich.

Więcej informacji o tej inicjatywie na http://hourofcode.com.

nauczyciele informatyki