Być jak Ignacy

Nasza szkoła przystąpiła do do programu Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki”. Jest to VII edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

W tym roku uczniowie z pomocą Ignacego, jego współpracowników i ciekawych gości zostaną promotorami nauki wśród swoich rówieśników! Zdobędą wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznają wybitnych, polskich naukowców – nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych.

W ramach realizacji programu uczniowie realizują przygotowane przez Fundację scenariusze lekcji i wykonują ciekawe eksperymenty.

W etapie I mieli za zadanie zapoznać się z interaktywną tablicą pierwiastków 3D oraz wykonać wulkan!